Na oči je dobrý krb nebo naše světla – terapie červeným světlem

17. 08. 2022 | Aktuality, Články

Světelné zdroje Spectrasol mají řadu jedinečných vlastností. Disponují totiž nejvyrovnanějším světelným spektrem s pozitivním vlivem na cirkadiánní rytmy a plynoucí kognitivní výkon, které se vyrovná tomu slunečnímu.

Vedle toho je v našem osvětlení obsažena po vzoru slunce také s fotobiomodulační energie. Ta přímo působí na regeneraci sítnice, jak bylo vědecky prokázáno mnoha výzkumy z celého světa. Jde o vlnové délky kolem 670 nm nazývané též jako hluboké červené světlo. Nachází se například také v záření světla od ohně.

Ve zdrojích umělého světla je potřeba též myslet na druhou stranu spektra, ve kterém se nachází modrá barva a vlnové délky 415–455 nm. Při dlouhodobém používání mohou tato umělá osvětlení poškozovat sítnici oka. Někteří výrobci počítačových monitorů se tyto vlnové délky snaží potlačit a řada lidí se snaží proti škodlivému modrému světlu chránit pomocí filtrů v brýlích. Svítidla Spectrasol v těchto vlnových délkách nevyzařují nevhodnou koncentrovanou energii.

V době, kdy nejen na pracovištích přibývají displeje a lidé před nimi tráví stále více času, je péče o zrak velice důležitá. Díky kombinaci regenerační červené a potlačení škodlivé modré složky naše světelné zdroje očím neškodí a naopak je regenerují v reálném čase stejně, jako se to děje pod sluncem, nebo například při pohledu do ohně.

Sledujte nás:

O nás v médiích

Spánkový balanc – fototerapeutické osvětlení

Spánkový balanc – fototerapeutické osvětlení

Od července je v luhačovickém hotelu Nivamare k dispozici biologicky optimalizované osvětlení Spectrasol. Hotel ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví (NÚDZ) připravil program relaxačních a ozdravných pobytů s využitím fototerapie. Cílem je zlepšit spánek a...