Na oči je dobrý krb nebo naše světla

17. 08. 2022 | Aktuality, Články

Světelné zdroje Spectrasol mají řadu jedinečných vlastností. Disponují totiž nejvyrovnanějším světelným spektrem s pozitivním vlivem na cirkadiánní rytmy a plynoucí kognitivní výkon, které se vyrovná tomu slunečnímu.

Vedle toho je v našem osvětlení obsažena po vzoru slunce také s fotobiomodulační energie. Ta přímo působí na regeneraci sítnice, jak bylo vědecky prokázáno mnoha výzkumy z celého světa. Jde o vlnové délky kolem 670 nm nazývané též jako hluboké červené světlo. Nachází se například také v záření světla od ohně.

Ve zdrojích umělého světla je potřeba též myslet na druhou stranu spektra, ve kterém se nachází modrá barva a vlnové délky 415–455 nm. Při dlouhodobém používání mohou tato umělá osvětlení poškozovat sítnici oka. Někteří výrobci počítačových monitorů se tyto vlnové délky snaží potlačit a řada lidí se snaží proti škodlivému modrému světlu chránit pomocí filtrů v brýlích. Svítidla Spectrasol v těchto vlnových délkách nevyzařují nevhodnou koncentrovanou energii.

V době, kdy nejen na pracovištích přibývají displeje a lidé před nimi tráví stále více času, je péče o zrak velice důležitá. Díky kombinaci regenerační červené a potlačení škodlivé modré složky naše světelné zdroje očím neškodí a naopak je regenerují v reálném čase stejně, jako se to děje pod sluncem, nebo například při pohledu do ohně.

Sledujte nás:

O nás v médiích

Zlatý Amper 2023: oceněn IQRF Tech a Spectrasol z IQRF Alliance

Zlatý Amper 2023: oceněn IQRF Tech a Spectrasol z IQRF Alliance

Společnost IQRF Tech získala ocenění Zlatý Amper 2023 za bezdrátovou meshovou technologii IQRF® používanou v mnoha IoT aplikacích. Společnost Spectrasol získala Čestné uznání za patentované prokognitivní a regenerační LED osvětlení napodobující přirozené sluneční světlo...