Praha přivítala ikony oboru chronobiologie a Spectrasol byl u toho

25. 06. 2024 | Aktuality, Články

Minulý týden proběhla v Praze nejvýznamnější konference v oblasti chronobiologie, světové organizace Society for Light Treatment and Biological Rhythms (SLTBR).  

Už v úvodu konference zaznělo, že oproti našim předkům jsme schopni fungovat 24/7, což mj. souvisí s nadužíváním elektrického světla. Jeho nepřirozené vlastnosti nás vystavují značným výzvám týkajícím se vlivu na organismus, zdraví a život. Zároveň bylo opakovaně připomínáno, že ve vlastnostech světla je v rámci jeho biologických účinků klíčové spektrální složení. Se zdravotními problémy, které jsou způsobovány z toho plynoucí špatnou funkcí cirkadiánních rytmech se můžete seznámit prostřednictvím tabulky z jedné z přednášek níže.

Naše srdce jsou ještě nyní plná dojmů z osobních setkání a sdílení se špičkami a ikonami chronobiologie jak české – v čele s prof. Helenou Illnerovou, tak světové: prof. George C. Brainarda (USA), prof. Christian Cajochen (CH), prof. Manuel Spitschan (D), prof. Satchin Panda (USA) a další.

Sklidili jsme mnoho uznání za naši práci, například Prof. George C. Brainard, nejcitovanější autor a ikona světové chronobiologie z Jefferson University při ukázce našeho světelného zdroje, který jsme společně měřili spektrometrem na dotaz, co si myslí, že svítidla s takovým světlem v ČR aplikujeme do škol a kanceláří jen uznale řekl: ‚‚With this spectrum and melanopic values…, just amazing!”

Velmi si vážíme výjimečné možnosti prezentovat výsledky naší práce před takto prestižním fórem. Dr. Lenka Maierová (ČVUT) a Dr. Jana Kopřivová (Národní ústav duševního zdraví) seznámily účastníky se skvělými výsledky testování technologie Spectrasol ve fototerapeutických pomůckách pro léčbu psychiatrických onemocnění. Doufáme, že náš fototerapeutický pavilon i kufr se brzy stanou běžnou součástí vybavení zdravotnických zařízení specializovaných na duševní onemocnění.   

Zároveň jsme o přestávce konferenčního programu zrealizovali s několika osobnostmi v čele s prof. Satschinem Pandou návštěvu Všeobecné fakultní nemocnice, kde jsme před nedávnem realizovali světově unikátní realizaci biodynamického osvětlení a i zde z naší společné práce s ČVUT UCEEB zaznělo nepokryté nadšení.

Sledujte nás:

O nás v médiích

Spectrasol ve Vogue!  

Spectrasol ve Vogue!  

O červnové chronobiologické přednášce Satchina Pandy, na níž jsme se podíleli, jsme už psali. Ale ještě jednou se k ní vrátíme - vždyť první zmínka o prokognitivním světle a Spectrasolu v „módní bibli“ je jen jednou! Pokud si chcete připomenout Satchinovo vystoupení...