Reference

V práci člověk stráví nemalou část života, proto jsme pořídili do všech našich kanceláří osvětlení od firmy Spractrasol.  A toto funguje k naší naprosté spokojenosti a ve prospěch zdraví a pracovní výkonnosti všech našich zaměstnanců.

RNDr. Jiří Hynek,
prezident asociace,
Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR

blank

V prosinci 2021 byla realizována pilotní instalace prokognitivního světelného systému Spectrasol do prostor zasedací místnosti a kanceláře ředitele HZS JMK. Svítidla dávají již na první pohled mnohem více světla, které je výrazně příjemnější a kvalitnější než původní zářivkové osvětlení. Výsledkem je naprosto jiná atmosféra a příjemnější pracovní prostředí a očekáváme i zvýšení pracovního výkonu.

plk. Ing. Jiří Pelikán,
ředitel, vrchní rada,
HZS Jihomoravského kraje

blank

Osvětlení bylo do celé naší školy instalováno ve 2 etapách v letech 2018 a 2019. Veškeré práce proběhly vždy přesně podle harmonogramu a požadavku zadavatele, včetně seřízení osvětlení v některých specifických místnostech. Hned po instalaci jsme zaznamenali ve škole subjektivní zlepšení světelného komfortu. Za celou dobu provozu tohoto osvětlení jsme neměli žádnou poruchu na svítidlech. Zároveň od první chvíle registrujeme energetickou úsporu.

Mgr. Martin Kašpar,
ředitel školy,

Gymnázium Na Pražačce

blank

V naší střední škole je technologie Spectrasol využita v devíti speciálních  i kmenových učebnách. Krom celkově výborného vizuálního komfortu oceňujeme, že svítidla jakkoli neruší obraz z našich multimediálních zařízení, především z projektorů. Zároveň podporují bezpečnost při praktickém studiu, např. při práci na točivých strojích. Žáci i učitelé hodnotí osvětlení pozitivně, zároveň v delším horizontu pozorujeme možný příznivý vliv na studijní výsledky. Výhodou je pro nás také dlouhodobá životnost a úspora energie.

Ing. Miloš Kodad,
ředitel školy,
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Františka Křižíka

blank

Prokognitivní osvětlení jsme se rozhodli instalovat v naší škole do běžné učebny a odborné učebny výtvarné výchovy. Žáci a učitelé se jednoznačně shodují, že v těchto učebnách se jim pracuje lépe, mají lepší náladu a více nápadů nejen na kreslení. Do budoucna zvažujeme instalaci i v dalších učebnách.

Mgr. Miroslava Hanáková,
ředitelka,
Základní škola Bučovice

blank

Po instalaci osvětlení Spectrasol se fádní kanceláře staly velmi příjemným místem vyhledávaným pro diskuse a porady. Podle zkušeností jednotlivých pracovníků se výrazně zlepšily podmínky pro tvůrčí duševní práci, přičemž je výrazně nižší únava na konci pracovní doby. Na základě výborných zkušeností s osvětlením Spectrasol plánujeme instalaci v dalších prostorách.

Ing. Pavel ČUDA, Ph.D.,
ředitel,
Vojenský výzkumný ústav, s. p.

blank

Po instalaci v prosinci 2021 ve výrobní  a prodejní hale došlo již v lednu k 20% nárůstu počtu získaných a zrealizovaných zakázek. To naplnilo naše očekávání v souladu s prezentovanými výzkumy, podle kterých dochází pod plnospektrálním osvětlením ke zvýšení produktivity.
S výsledkem jsem velmi spokojený, zároveň mají svítidla skvělou distribuci a mnohem lépe pod nimi vidíme.

Pavel Perner,
ředitel, pplaser.cz

blank

Po instalaci je v týmu obecně cítit menší únava a zvýšená efektivita zaměstnanců.
Jsme s výsledkem velmi spokojeni a nedovedeme si již představit jiná světla v pracovním prostředí. Bio-optimalizované světlo je budoucnost firemních, pracovních a školních prostředí.
Jsme velmi rádi, že jsme součástí tohoto progresivního vývoje.

Matouš Lébr,
majitel, Appleguru

blank
Světla od Spectrasolu jsou úžasná! Fakticky máme pocit, že po jejich instalaci „vidíme“. Pracujeme s plastem a jemnými produkty a je důležité vidět nejen správné barvy na dílně v interiéru, ale jestli je slep přesný. Kdykoli je na chvíli vypneme a necháme svítit jen původní osvětlení, máme pocit, že nic nevidíme.
Po instalaci prvních pracovišť jsme ihned objednali další. Světla můžu rozhodně doporučit. Subjektivní pocit I praktická účinnost jsou neskutečné!

Ing. Marek Končitík
výkonný ředitel, DAGO, s.r.o.

blank
Již před nějakou dobou jsme s manželkou s velkým zájmem poslouchali v rádiu pana Medřického, kde mluvil o vlivu světla na člověka. Jeho slova mi utkvěla v paměti, a tak když mě kontaktovala firma Spectrasol v souvislosti s naší asociací (AOBP), téměř bez váhání jsem přijal nabídku na zlepšení osvětlení. Moje zraková vada vyžaduje intenzivnější osvětlení, a právě to mi firma Spectrasol poskytla. Dnes mohu s radostí potvrdit, že se jednalo o správné rozhodnutí. Světlo v mé kanceláři je zapnuté téměř nepřetržitě, kromě zraku podporuje mé soustředění i v pozdních hodinách a každé ráno vstupuji do kanceláře s úsměvem. Ve stejné době jsme se rozhodli vyzkoušet toto osvětlení i na ekonomickém oddělení, kde předtím zaměstnanci pracovali jen za svitu monitorů. Nyní je místnost osvětlená, svěží a plná energie.

Ing. Filip Engelsmann
Generální ředitel, jednatel Aura

blank

Osvětlení od firmy Spectrasol jsem si vybrala hlavně ze zdravotních důvodů, v provozovně totiž není přirozené denní světlo, musím celý den svítit. Setkala jsem se s velmi milým přístupem v průběhu domlouvání, rychlé reakce, vysvětlení všeho potřebného, snaha maximálně vyjít vstříc mým potřebám. Neuvěřitelně pohodově probíhala i samotná instalace nového osvětlení a likvidace starého. Po instalaci bylo vše perfektně uklizeno. S osvětlením jsem velmi spokojená, dobře vidím, nemám unavené oči, je vždy velmi příjemné vstoupit do místnosti z chodby plné zářivek. Také jsem si uvědomila, jak hlučné byly původní zářivky.

Mgr. Jana Paříková,
Zdravotní péče o ženy

Někteří naši zákazníci