Reference

Zpočátku někteří kolegové našeho dohledového pracoviště neměli k novým svítidlům důvěru, neboť bylo zvykem pracovat v prostředí bez osvětlení, a to zejména v noci.  Postupně se však jejich názor měnil, a to také s ohledem na možnosti individuálního nastavení intenzity osvětlení. Kolegové, sloužící ve dvanáctihodinovém režimu služby při střídání noční a denní doby, se jednoznačně shodli v tom, že osvětlení má pozitivní vliv na únavu a soustředění se při řešení každodenních činností. V současné době je proto osvětlení využíváno přes den i v noci, kdy bylo dříve zvykem veškeré osvětlení zcela utlumit.

plk. Mgr. Jiří Princ
ředitel odboru justiční stráže
Vězeňská služba České repbuliky

Po instalaci osvětlení Spectrasol se fádní kanceláře staly velmi příjemným místem vyhledávaným pro diskuse a porady. Podle zkušeností jednotlivých pracovníků se výrazně zlepšily podmínky pro tvůrčí duševní práci, přičemž je výrazně nižší únava na konci pracovní doby. Na základě výborných zkušeností s osvětlením Spectrasol plánujeme instalaci v dalších prostorách.

Ing. Pavel ČUDA, Ph.D.,
ředitel,
Vojenský výzkumný ústav, s. p.

Pořizovací náklady jsou vyšší, ale poměr ceny a přidané hodnoty je naprosto v pořádku. Instalaci těchto svítidel doporučuji. My jsme ocenili také jednoduchou výměnu osvětlovacích těles za stávající. Na intenzitu osvětlení je potřeba si zvyknout (u nás tato doba trvala ca 2 týdny), ale pak už nechcete nic jiného.

Ivo Uchytil
obchodní ředitel
Agados, spol. s.r.o.

Osvětlení bylo do celé naší školy instalováno ve 2 etapách v letech 2018 a 2019. Veškeré práce proběhly vždy přesně podle harmonogramu a požadavku zadavatele, včetně seřízení osvětlení v některých specifických místnostech. Hned po instalaci jsme zaznamenali ve škole subjektivní zlepšení světelného komfortu. Za celou dobu provozu tohoto osvětlení jsme neměli žádnou poruchu na svítidlech. Zároveň od první chvíle registrujeme energetickou úsporu.

Mgr. Martin Kašpar,
ředitel školy,

Gymnázium Na Pražačce

V práci člověk stráví nemalou část života, proto jsme pořídili do všech našich kanceláří osvětlení od firmy Spractrasol.  A toto funguje k naší naprosté spokojenosti a ve prospěch zdraví a pracovní výkonnosti všech našich zaměstnanců.

RNDr. Jiří Hynek,
prezident asociace,
Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR


Již před nějakou dobou jsme s manželkou s velkým zájmem poslouchali v rádiu pana Medřického, kde mluvil o vlivu světla na člověka. Jeho slova mi utkvěla v paměti, a tak když mě kontaktovala firma Spectrasol v souvislosti s naší asociací (AOBP), téměř bez váhání jsem přijal nabídku na zlepšení osvětlení. Moje zraková vada vyžaduje intenzivnější osvětlení, a právě to mi firma Spectrasol poskytla. Dnes mohu s radostí potvrdit, že se jednalo o správné rozhodnutí. Světlo v mé kanceláři je zapnuté téměř nepřetržitě, kromě zraku podporuje mé soustředění i v pozdních hodinách a každé ráno vstupuji do kanceláře s úsměvem. Ve stejné době jsme se rozhodli vyzkoušet toto osvětlení i na ekonomickém oddělení, kde předtím zaměstnanci pracovali jen za svitu monitorů. Nyní je místnost osvětlená, svěží a plná energie.

Ing. Filip Engelsmann
Generální ředitel, jednatel Aura

Oproti zářivkám jde o jasné světlo bez flicker efektu, které přináší skvělý zrakový komfort. Většinu roku využíváme osvětlení téměř nepřetržitě.

plk. Ing. Miroslav Kubík
vedoucí operačního centra
Generální ředitelství Celní správy

V naší střední škole je technologie Spectrasol využita v devíti speciálních  i kmenových učebnách. Krom celkově výborného vizuálního komfortu oceňujeme, že svítidla jakkoli neruší obraz z našich multimediálních zařízení, především z projektorů. Zároveň podporují bezpečnost při praktickém studiu, např. při práci na točivých strojích. Žáci i učitelé hodnotí osvětlení pozitivně, zároveň v delším horizontu pozorujeme možný příznivý vliv na studijní výsledky. Výhodou je pro nás také dlouhodobá životnost a úspora energie.

Ing. Miloš Kodad,
ředitel školy,
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Františka Křižíka

Naši zaměstnanci po instalaci prokognitivních svítidel lépe vidí na práci a zároveň oceňujeme výrazně kvalitnější věrnost podání barev, která je vzhledem k charakteru našich produktů pro výrobu klíčová.

Libor Kříž
majitel
KŘÍŽ, spol. s r.o.

Pro prokognitivní osvětlení Spectrasol jsme se rozhodli na základě zjištěných informací ze sociálních sítí, pozitivních referencí od kolegů, kteří již toto osvětlení měly instalované, a v neposlední řadě i na základě odborné přednášky o biologických účincích světla na lidský organizmus.

plk. Mgr. Bc. Radek Horáček
vedoucí operačního odboru
Krajské ředitelství Police Jihomoravského kraje

Prokognitivní osvětlení jsme se rozhodli instalovat v naší škole do běžné učebny a odborné učebny výtvarné výchovy. Žáci a učitelé se jednoznačně shodují, že v těchto učebnách se jim pracuje lépe, mají lepší náladu a více nápadů nejen na kreslení. Do budoucna zvažujeme instalaci i v dalších učebnách.

Mgr. Miroslava Hanáková,
ředitelka,
Základní škola Bučovice

V prosinci 2021 byla realizována pilotní instalace prokognitivního světelného systému Spectrasol do prostor zasedací místnosti a kanceláře ředitele HZS JMK. Svítidla dávají již na první pohled mnohem více světla, které je výrazně příjemnější a kvalitnější než původní zářivkové osvětlení. Výsledkem je naprosto jiná atmosféra a příjemnější pracovní prostředí a očekáváme i zvýšení pracovního výkonu.

plk. Ing. Jiří Pelikán,
ředitel, vrchní rada,
HZS Jihomoravského kraje

Po instalaci je v týmu obecně cítit menší únava a zvýšená efektivita zaměstnanců.
Jsme s výsledkem velmi spokojeni a nedovedeme si již představit jiná světla v pracovním prostředí. Bio-optimalizované světlo je budoucnost firemních, pracovních a školních prostředí.
Jsme velmi rádi, že jsme součástí tohoto progresivního vývoje.

Matouš Lébr,
majitel, Appleguru

Po instalaci v prosinci 2021 ve výrobní  a prodejní hale došlo již v lednu k 20% nárůstu počtu získaných a zrealizovaných zakázek. To naplnilo naše očekávání v souladu s prezentovanými výzkumy, podle kterých dochází pod plnospektrálním osvětlením ke zvýšení produktivity.
S výsledkem jsem velmi spokojený, zároveň mají svítidla skvělou distribuci a mnohem lépe pod nimi vidíme.

Pavel Perner,
ředitel, pplaser.cz


Světla od Spectrasolu jsou úžasná! Fakticky máme pocit, že po jejich instalaci „vidíme“. Pracujeme s plastem a jemnými produkty a je důležité vidět nejen správné barvy na dílně v interiéru, ale jestli je slep přesný. Kdykoli je na chvíli vypneme a necháme svítit jen původní osvětlení, máme pocit, že nic nevidíme.
Po instalaci prvních pracovišť jsme ihned objednali další. Světla můžu rozhodně doporučit. Subjektivní pocit I praktická účinnost jsou neskutečné!

Ing. Marek Končitík
výkonný ředitel, DAGO, s.r.o.

Jednání s firmou Spectrasol i vlastní montáž prokognitivních svítidel proběhla na vysoké profesionální úrovni. Prokognitivní svítidla nám výrazně zpříjemnila naše pracovní prostředí. V části kanceláří máme ještě historické zářivky a rozdíl je opravdu výrazný. Zářivky jsme po tomto zjištění přestali používat a nahradíme je stojacími lampami Spectrasol Terra.

Ing. Zdeněk Kratochvíl
jednatel
Duco Tech CZ s.r.o.

Někteří naši zákazníci