Vyhráli jsme ocenění v globální soutěži LIT LIGHTING DESIGN AWARDS 2023

19. 12. 2023 | Aktuality, Články

Každoroční soutěž světelného designu vyhlašovanou ve Švýcarsku oceňuje výjimečné práce ze všech koutů světa. O to více jsme pyšní, že jsme v silné kategorii lampy uspěli s naší biodynamickou LED stojací lampou Sunflow.

Do renomované světové soutěže jsme se přihlásili s naší novou biodynamickou cirkadiánní LED stojací lampou Sunflow. A zadařilo se! Vyhrála v kategorii „Stolní lampy, Stojací lampy“, což je pro náš celý tým obrovská pocta.

V čem je lampa tak specifická?

Přináší do našich domovů unikátní systém osvětlení využívající rovnou tři patentované technologie. Režimy jsou v souladu s 24hodinovým přírodním cyklem, což pozitivně ovlivňuje, a především nenarušuje, náš cirkadiánní systém.

Denní režim, který zajišťuje integrovaný LED modul napodobuje přirozené sluneční světlo a je patentován pro své jedinečné vyvážené a prokognitivní vlastnosti. Večer lampa „hřeje“ teplým světlem a podobá se tak západu slunce, což tělo uklidňuje. Noční režim je vhodný během přípravy na spánek. Konkrétní princip lampy jsme popisovali již v minulosti, přečtěte si!

Lampa se jednoduše ovládá stisknutím tlačítka. Požadované parametry si pak uživatel nastaví v aplikaci. Náš tým přitom myslel i na udržitelnost, a proto se Sunflow vyrábí v EU z recyklovatelných materiálů jako je hliník či ocel. Co se designu týče, dali jsme si záležet na tom, abychom moderní kombinací barev (nebo třeba i speciální dřevěnou edicí) dokonale doplnili jakýkoliv současný interiér.

Každoroční soutěž světelného designu oceňuje výjimečné práce ze všech koutů světa.  Hodnotí je mezinárodní porota složená z 51 renomovaných akademiků, profesionálů, novinářů, podnikatelů a vlivných osobností z oblastí světelného průmyslu.

Vývoj a metodika aplikace tohoto zařízení byly vytvořeny ve spolupráci s ČVUT UCEEB a NÚDZ v projektu financovaném se státní podporou Technologické agentury ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v rámci Programu TREND.

O to větší patří poděkování celému skvělému týmu světelných techniků, chronobiologů, psychiatrů, designérů a elektrotechniků kteří se na vývoji podíleli.

Podívejte se na krátké video o lampě Spectrasol Sunflow:

Váš Spectrasol tým

Sledujte nás:

O nás v médiích