Nová LED lampa Spectrasol Sunflow napodobuje světlo v přírodě 24 hodin

30. 10. 2023 | Aktuality, Články

Představujeme náš nový unikát – LED stojací lampu Spectrasol Sunflow. Její půvab a důležitost tkví v přizpůsobování světla v interiéru tomu přírodě, na který je náš organismus evolučně přizpůsobený. Působí tak přirozeně po vzoru slunce na naše cirkadiánní rytmy. Přes den je stimuluje, večer zrelaxuje a připraví na regeneraci a v noci nijak nenarušuje spánek a reparační procesy. Aktuálně probíhá finální testování a také souboje o ceny, například v prestižní švýcarské soutěži, nebo RED DOT. Dostupná bude v roce 2024.

Lampa Spectrasol Sunflow přináší do našich domovů unikátní světelný systém využívající tři patentované technologie. Světelné režimy jsou v souladu s 24hodinovým cyklem světla v přírodě a účinným způsobem působí na nevizuální systém oka (NIF). Díky tomu pozitivně ovlivňují, a především nijak neruší cirkadiánní systém – časový rytmus aktivity, relaxace a regenerace.

Podrobnosti o naší LED lampě se dozvíte také ve videu:

Lampa nabídne všechny typy světel, které se v interiéru budou rozhodně hodit – dokonalé plně automaticky řízené světlo pro produktivní dny, pro klidné večery i ničím nerušené noci. Tyto změny lze jednoduše ovládat stiskem tlačítka, nastavením parametrů v aplikaci a pohybovým senzorem pro noční režim.

Stimulace organismu k aktivitám během dne

Denní režim zajišťují LED moduly Spectrasol napodobující přirozené sluneční světlo, patentované na unikátní vyrovnanost a prokognitivní vlastnosti spektra a regenerační červenou složku, která mimo jiné chrání naše oči před riziky škodlivého modrého světla. Denní režim svítí nepřímo o strop a vytváří tak dojem jasného nebe. Stimuluje organismus k aktivitě a bdělosti, podporuje kognitivní funkce a náladu.

Relaxace, regenerace a spánek

Večer svítí Sunflow teplým bílým světlem nepřímo o zeď a napodobuje tak slunce při západu, které zklidňuje organismus, a režim je proto vhodný pro večerní relaxaci. Noční režim svítí jako oheň příjemným oranžovým světlem, nenarušuje cirkadiánní rytmy organismu a je vhodný pro přípravu na spánek a noční regeneraci.

Moderní a z recyklovatelného materiálu

Jednotlivé světelné režimy plynule prolíná automatický řídicí systém, aby lampa Sunflow svítila vždy správně v závislosti na lokalitě, času a ročním období. Sunflow je vyrobena v EU primárně z recyklovatelných materiálů hliníku a oceli. Moderní barevné kombinace i speciální dřevěná edice dokonale doplní váš interiér. K dispozici bude od ledna 2024.

    

Tento projekt je financován se státní podporou Technologické agentury ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v rámci Programu TREND.

Sledujte nás:

O nás v médiích