Vezeme si prestižní cenu ze soutěže Zlatý Amper 2023

30. 03. 2023 | Aktuality, Články

Na letošním 29. ročníku brněnského veletrhu AMPER se nám podařilo získat ocenění v soutěži Zlatý Amper 2023 za naše prokognitivní LED osvětlení, které zlepšuje kognitivní výkon, zdraví a vitalitu. Veletrh se koná každoročně na brněnském výstavišti a vystavovali jsme na něm letos poprvé.

V soutěži Zlatý Amper se udělují ocenění inovativním exponátům v mnoha oborových kategoriích, jako například elektroenergetika, informační technologie, služby a další. My jsme s naším prokognitivním LED osvětlením soutěžili v kategorii osvětlení a technika a za náš produkt jsme byli oceněni čestným uznáním. Porota hodnotila zejména technologickou úroveň, originalitu i ekologické parametry. „Ocenění ZLATÝ AMPER a čestná uznání jsou udělována exponátům, které jsou svými parametry srovnatelné se světovou úrovní a reflektují současné trendy vývoje ve svém oboru,“ vysvětluje Jindřich Kurdiovský, pořadatel a manažer veletrhu. V soutěži se letos utkalo celkem 18 přihlášených exponátů a komise udělila čtyři ceny Zlatý Ampér a čtyři čestná uznání. Jako předseda poroty usedl profesor Zdeněk Peroutka, děkan elektrotechnické fakulty ZČU v Plzni.

blankDoprovodným programem celé akce byla konference Smart City v praxi VIII, na které s tématem nevizuálních účinků světla a jejich potenciálu pro osvětlení v budovách vystoupil náš projektový manažer a technický expert Ondřej Kubíček. Tuto osvětu předáváme publiku na různých akcích, abychom přispěli v maximální míře k produktivnímu, zdravému a kvalitnímu životu moderního člověka, který většinu svého času tráví v interiérech pod nedostatečným umělým osvětlením „Ohlasy na prezentaci byly velmi pozitivní a my jsme vděční za možnost prezentovat naše témata před zvídavým publikem, které je nadšené do moderních technologií,“ komentuje prezentaci Ondřej Kubíček. Mezi dalšími zúčastněnými byly přednášky Smart Prague, Elektromobilita ČEZ i Elektromobilita v pojetí společnosti Daimler Truck.

blank

Konference je součástí programu již osmým rokem a konala se pod záštitou místopředsedy vlády pro digitalizaci, ministra pro místní rozvoj, primátorky statutárního města Brna a zúčastnilo se až 90 lidí.

Sledujte nás:

O nás v médiích

Hynek Medřický pro iDNES: Čím se méně svítí v ulicích, tím lépe

Hynek Medřický pro iDNES: Čím se méně svítí v ulicích, tím lépe

Jak ovlivňuje světlo a mobilní displeje naše biologické hodiny a zdraví? A jak nakládat se světlem doma nebo ve veřejném prostoru, aby nedocházelo k narušení přirozených cirkadiánních rytmů? Nejen na to odpovídal v rozhovoru pro iDNES.cz Hynek Medřický. ,,Spánek nemá...

PRIMA CNN NEWS: Reportáž z galavečera Český Goodwill 2023

PRIMA CNN NEWS: Reportáž z galavečera Český Goodwill 2023

Ve čtvrtek 19. října byly po jedenácté slavnostně předány firmové oscary. Získávají je firmy a podnikatelé, kterých si lidé váží.  ,,Dneska lidé tráví více než 90 % času v budovách, pod střechou a za sklem, takže my máme elektrické světlo, které je podobné slunci,"...