Veletrh Light & Building: Vystavovali jsme ve Frankfurtu nad Mohanem

24. 10. 2022 | Aktuality, Články

Veletrh Light & Building je místem pro setkávání organizací z oblasti osvětlování, elektrotechniky a dalších souvisejících technologií. Koná se jednou za dva roky a prezentuje se tam to nejnovější ze zmíněných oborů. My, jakožto dodavatel české revoluční technologie biologicky optimalizovaného osvětlení, jsme měli možnost se letošní akce zúčastnit se svou expozicí v rámci IQRF Aliance, která sdružuje inovativní subjekty přinášející chytrá řešení pro moderní budovy.

Na veletrhu jsme prezentovali informace z nejnovějších vědeckých výzkumů, které se zabývají osvětlením a jeho biologickými funkcemi „Návštěvníky jsme chtěli hlavně edukovat, představili jsme jim však také naše světelné zdroje a kompletní svítidla se spektrem, které je nejblíže slunci ze všech aktuálně dostupných umělých zdrojů světla,“ komentuje průběh veletrhu country manager SK zodpovědný také za export společnosti Spectrasol, Boris Hanák. Kromě široké odborné veřejnosti jsme měli možnost diskutovat naše řešení také s vědeckými kapacitami z prestižních univerzit z různých koutů světa a ukázat jim naši patentovanou LED technologii, která od nich získala skvělé pozitivní hodnocení.

Účast na veletrhu nám umožnila také přátelská setkání a diskuze s nejpokročilejšími konkurenty z Jižní Koreje a Japonska a utvrdili jsme se v tom, že naše řešení je stále to nejlepší na trhu. „Oproti konkurenci má naše spektrum díky své specifické technologické podstatě výhodu v míře shody se sluncem, eliminaci rizik spojených se škodlivým modrým světlem a zároveň působí regeneračně a fototerapeuticky na sítnici oka. V neposlední řadě je ve srovnání s konkurenčními technologiemi jednotlivých plnospektrálních LED chipů méně nákladné,“ vysvětluje managing director společnosti Spectrasol, Daniel Jesenský.  Z důvodu rizik spojených se škodlivým modrým světlem (Harmful Blue light) ve svých nejnovějších produktech posunula modrý budící peak ze 450 na 470 nm také společnost Samsung.

„Prostor jsme měli i pro navázání kontaktů s možnými distributory ze Švýcarka, Německa, Skandinávie a Israele, se kterými nyní budeme pracovat na expanzi na tyto trhy,“ doplňuje Ondřej Kubíček, projektový manager Spectrasolu.

 

Sledujte nás:

O nás v médiích