Spectrasol partnerem chronobiologické konference 

12. 06. 2024 | Aktuality, Články

Společnost Spectrasol se stala partnerem 34. výroční konference celosvětové Společnosti pro léčbu světlem a Biorytmus (SLTBR), která se poprvé koná v ČR, a to ve dnech 20.-22. června 2024 na půdě Přírodovědecké fakulty UK v Praze na Albertově.   

„Právě základní zjištění chronobiologie, týkající se vlivu světla a denních rytmů na zdraví člověka, stály u zrodu technologie Spectrasol,“ říká Daniel Jesenský, Managing Director Spectrasolu, a dodává: „Proto považujeme za přirozené, že podporujeme setkání špiček oboru právě v Praze.“   

Na vysoce odborné konferenci vystoupí i Satchinanda Panda, autor světového bestselleru Cirkadiánní kód. Ten navíc vystoupí – na pozvání zakladatele Spectrasolu Hynka Medřického – na veřejné přednášce v předvečer konference. Tato přednáška je přístupná široké veřejnosti se zájmem o to, jaký vliv má světlo na zdraví a jak cirkadiánní rytmus ovlivňuje fungování lidského organismu. 

Na konferenci také budou zástupci ČVUT a NÚDZ představovat výsledky studií, které byly provedeny při dlouhodobém testování našich fototerapeutických prostředků při léčbě psychiatrických pacientů v rámci společného TAČR grantového projektu. Součástí bude i prezentace nové metodologie aplikace LED plnospektrální fotoreapie a chronoterapie, která také v rámci projektu vznikla, doplňuje Ondřej Kubíček, projektový manažer a konzultant Spectrasolu. 

SLTBR je mezinárodní vědecká nezisková organizace založená v roce 1988 se věnující se podpoře výzkumu a poznatků o účincích světla na organismus a chronobiologii psychiatrických i jiných medicínských poruch. Společnost spojuje molekulární chronobiologii a klasickou medicínu s cílem zpřístupnit poznatky chronoterapie všem oborům moderní medicíny, a přispět tak ke zlepšení léčebných strategií a péče o pacienty. 

Sledujte nás:

O nás v médiích

Spectrasol ve Vogue!  

Spectrasol ve Vogue!  

O červnové chronobiologické přednášce Satchina Pandy, na níž jsme se podíleli, jsme už psali. Ale ještě jednou se k ní vrátíme - vždyť první zmínka o prokognitivním světle a Spectrasolu v „módní bibli“ je jen jednou! Pokud si chcete připomenout Satchinovo vystoupení...