Jaká je chromatičnost biodynamického osvětlení?

Kromě spektrálního složení se v biodynamických světelných systémech mění i náhradní teplota chromatičnosti (CCT) v průběhu dne, večera a noci, aby napodobovaly přirozené změny denního světla v přírodě. Cílem je zachovat a podpořit přirozený cirkadiánní rytmus lidského organismu.

Od rána do podvečera má biodynamické osvětlení Spectrasol vyšší CCT (kolem 5000 K), které odpovídá přirozenému slunečnímu světlu za hezkého dne . Toto světlo stimuluje bdělost, pozornost, dobrou náladu a produktivitu.

V podvečer a večer se CCT postupně snižuje, světlo se stává teplejším a žlutějším kolem 2700 K). Toto světlo podporuje relaxaci organizmu, jeho uvolnění a přípravu na spánek a noční regeneraci

V noci biodynamický systém distribuuje oranžové světlo s CCT kolem 1700 K, které po vzoru ohně poskytuje dostatečný komfort pro orientaci a provádění základních činností, například noční návštěvu toalety atp. a zároveň nenarušuje kvalitu spánku a zachovává cirkadiánní rytmy v nočním regeneračním režimu.

Biodynamické osvětlení Spectrasol tedy s pomocí inteligentního autonomního řízení simuluje přirozený cyklus denního  večerního a nočního světla na který je lidský organizmus evolučně přizpůsobený. To pomáhá synchronizovat biologické hodiny člověka a významně podporuje jeho celkové zdraví a pohodu.

Sledujte nás:

O nás v médiích