LED osvětlení Spectrasol regeneruje sítnici oka?

Osvětlení Spectrasol  podporuje regenerační procesy v sítnici oka díky specifickému spektrálnímu složení světla se sníženým obsahem škodlivých krátkých modrých vlnových délek, tzv. Harmfull blue light a zároveň obsahuje červenou fotobiomodulační enegii v dlouhých vlnových délkách, která kompenzuje negativní efekty, především oxydační stres a vznik volných radikálů,  v interiérech škodlivého modrého světla.

Světlo Spectrasol obsahuje červené světlo s vlnovou délkou 670 nm, které má fotobiomodulační účinky. To znamená, že toto světlo  stimuluje buněčné regenerační procesy v sítnici, především trorbou antioxydantů,  a podporuje jejich regeneraci.

Mechanismus fotobiomodulace není ještě plošně etablován. Průběžně vznikající studie potvrzují, že zahrnuje také tyto procesy:

  • Zvýšení produkce energie v buňkách: Červené světlo stimuluje produkci ATP, což je hlavní zdroj energie pro buňky. To vede ke zlepšení funkce buněk a jejich regeneraci.
  • Snížení zánětu: Červené světlo má protizánětlivé účinky, které mohou pomoci chránit sítnici před poškozením.
  • Zvýšení průtoku krve: Červené světlo může stimulovat průtok krve v sítnici, což zajišťuje lepší zásobování buněk kyslíkem a živinami.

Důležité je poznamenat, že fotobiomodulace není všemocná. Nemůže zvrátit již existující poškození sítnice. Nicméně, může zpomalit progresi degenerativních onemocnění sítnice a podpořit regenerační procesy v zdravých buňkách.

Kromě fotobiomodulace má LED osvětlení Spectrasol i další vlastnosti, které mohou prospívat zdraví očí:

  • Nízký obsah modrého světla: Modré světlo může poškodit sítnici, proto je důležité v interiérech minimalizovat jeho expozici. Spectrasol nemá koncentrovanou energii v modré části spektra, čímž chrání sítnici před poškozováním.
  • Vyvážené spektrální složení: Spectrasol napodobuje spektrální složení přirozeného slunečního světla, které je pro oči nejvhodnější.
  • Komfortní bílé světlo: Spectrasol vytváří příjemné a jasné světlo, které je šetrné k očím.

Pokud máte zájem o zlepšení zdraví očí, zvažte pořízení osvětlení Spectrasol. Může vám to pomoci zpomalit progresi degenerativních onemocnění sítnice a podpořit regenerační procesy .

Sledujte nás:

O nás v médiích

Spectrasol ve Vogue!  

Spectrasol ve Vogue!  

O červnové chronobiologické přednášce Satchina Pandy, na níž jsme se podíleli, jsme už psali. Ale ještě jednou se k ní vrátíme - vždyť první zmínka o prokognitivním světle a Spectrasolu v „módní bibli“ je jen jednou! Pokud si chcete připomenout Satchinovo vystoupení...