Fakultní nemocnici v Ostravě obohatila inovativní světla Spectrasol

17. 10. 2022 | Aktuality, Články

Unikátní osvětlení Spectrasol je nově nainstalováno v prostorách Fakultní nemocnice Ostrava v rámci pilotní spolupráce. Nové osvětlení je v kancelářích a také na recepci ambulance oční kliniky.

Realizace projektu proběhla velmi rychle. Proces od prezentace nabídky vedení nemocnice přes návrh po dodání a instalaci trval měsíc a půl. „Myšlenka se vedení nemocnice moc líbila, a tak jsme přikročili k pilotní realizaci. Věříme, že budou s realizací a přínosem produktů spokojeni a naše spolupráce bude pokračovat i do budoucna,“ vysvětluje projektový manager Spectrasolu Ondřej Kubíček.

Oční klinika je jediné zařízení tohoto typu v Moravskoslezském kraji pro spádovou oblasti více než 1,2 milionu obyvatel. Personál na recepci je každý den vystavován zátěži i stresu, proto je důležité, aby měl co nejlepší podmínky. „Naše recepční obslouží denně více než stovku lidí a pracují pod neustálým tlakem se zvýšenou zrakovou zátěží. Současná osvětlovací tělesa zajišťují v porovnání se standardními zářivkovými tělesy homogenní osvětlení pracovní plochy, příjemnou barvu světla a zabraňují nežádoucím efektům jako vlnění či barevné přechody,“ komentuje za Oční kliniku FN Ostrava Lukáš Kolarčík.

Sledujte nás:

O nás v médiích