► Celý článek| zdroj: ceskatelevize.cz/

I v malých a stísněných prostorech se dají dělat velké věci. Lékaři české výpravy jsou výborně vybavení. V deseti bednách si přivezli vše důležité. Mají vlastní léky i přístroje. Sportovcům připravili třeba vysoce účinný laser či světelnou sprchu.

„Do lékařských kuchyní Němců nebo Britů nevidíme, ale co víme, tak patříme k nejlépe vybaveným týmům,“ uvedl šéf výpravy Martin Doktor. „Medicínsky se snažíme být samostatní a nezávislí na místním zdravotnictví, i když tady je na vysoké úrovni a perfektně vybavená poliklinika. Je ale dobré mít věci, na které jsme zvyklí, jako třeba léky,“ dodal vedoucí lékař Jiří Neumann.

Vedle vysoce výkonného laseru pro urychlení léčby úponových potíží a světelného deště jsou na masážních stolech připraveny i lymfodrenážní kalhoty pro unavené nohy, vedle v ordinaci je diagnostický ultrazvuk, tzv. radiofrekvenční terapie a malý přenosný přístroj na oscilaci. „Vše krát dvě, protože vesnice jsou dvě,“ připomněl Neumann. „Na všech úrovních se olympiáda mění a zdokonaluje,“ dodal.

► Celý článek| zdroj: ceskatelevize.cz/